ALPER ROZANES

Alper’in sunumlara olan tutkusu Apple’da çalıştığı yıllarda oluşur ve bu markanın tüm ürünlerine yansıttığı sadeliği sunumlarında da kullandığını fark eder. Daha sonra çalıştığı başka firmalarda ise, izlediği sunumlar karşısında yaşama arzusunu neredeyse tamamen kaybettiğini görür. Bununla ilgili birinin bir şeyler yapması gerektiğini düşünür, ancak yapan kimse çıkmayınca da iş başa düşer ve böylece Sunum Ofisi kurulur.

Alper profesyonel iş hayatına Apple firmasında başladıktan sonra, Belçika’lı Brady firmasının Türkiye satış ekibinde yer aldı. 2008’de kendi firmasını kurdu ve Birleşmiş Milletler, Novartis, British American Tobacco, Experian gibi kurum ve firmaları referanslarına ekledi.

Üniversite öğrenimini New York Baruch College’da yönetim bilişim sistemlerini üzerine yaptı. Yemek yapmaktan, özellikle de fırında bal ve hardal soslu cevizli somon pişirmekten çok keyif alıyor. Hobileri arasında tenis, bowling ve 10.000 feet’de uçan uçaklardan paraşütle kendini boşluğa bırakmak var.

 

MATT KRAUSE

ABD asıllı olan ve Türkiye’de yaşayan Matt’in tutkuları arasında gruplara hitap etmek, özellikle de onlardan gelen yoğun soruları cevaplamak var. Her ne kadar üçünü aynı anda yapamıyor olsa da, dağlarda yürüyüşe çıkmayı, sinemaya gitmeyi ve “kaşarlı köfte” yemeyi çok seviyor.

Profesyonel yaşamında, toptan ithalatçı ve perakende firmaların tedarik zinciri yönetmi ve finans departmanlarında görev aldı. 2006 yılından bu yana, bireylerin ve şirketlerin daha iyi sunum yapabilmelerini sağlayan özel eğitimler veriyor. Birlikte çalıştığı kişiler Turkcell, Microsoft, HP, Efes Pilsen ve Bayer firmalarının da aralarında bulunduğu çeşitli sektörlerde yer almaktadır.

Üniversite öğrenimini Çin Tarihi üzerine yaptı. 22 ülkeyi gezdi ve 3 farklı ülkede yaşadı. 2012’de başlayıp 2013’te bitirdiği 2.100 kilometrelik Türkiye yürüyüşü ile, Ege Denizi’nden başlayıp İran sınırında biten bir yolculuğa da imza atmış oldu.

KARTOPU

Kartopu'nun da sunumlara olan tutkusu Sunum Ofisi'nin kuruluş tarihlerine dayanır. Muhteşem bir Feng Shui uzmanıdır. Ofisteki çalışmaları yakından inceler, gerekli gördüğü durumlarda klavyenin üzerine yerleşerek bizi mecburi ara vermeye 'teşvik' eder. Adını beyaz tüylerinden almaktadır. Evet... Beyaz... Kartopu'nun nasıl sunum yapılması ve hangi hataların engellenmesine dair bazı önerileri de var: 

Kartopu'nun söyleyeceği önemli şeyleri tam ekran izleyebilirsiniz