Yatırımcı Sunumları

Bir müşterimiz uzun yıllar boyunca her yatırımcı görüşmesinde aynı sunumu kullanıyordu. Dönem sonlarında rakamlar güncelleniyordu fakat sunum genel olarak eski bir tasarım çizgisine sahipti. En baştan yeni bir yatırımcı sunumu tasarlanarak yeni toplantılarda daha da akılda kalmalarını sağladık.

Finansal Doküman Tasarımı

Portföy yöneticisi olan kurumsal bir müşterimiz hizmetlerini uluslararası pazarlara genişletmek istiyordu. Mevcut finansal dokümanları yerel pazar için yeterliydi, ama uluslararası arena için yepyeni bir görünüme ihtiyaçları vardı.

Lansman Sunumları

Uluslararası bir cihaz üreticisi olan müşterimiz, 7.000 kişinin önündeki sunum sahnesini aynı gün sektörel rakipleri ile paylaşacaktı. Gün içinde yapılacak 9 farklı firma sunumdan en çok akılda kalıcı olması isteniyordu. Haftalar süren bir çalışma ile önce dinleyiciye dokunacak hikaye oluşturuldu, ardından çarpıcı görseller hazırlandı.

Slayt Tasarımı Örnekleri

Yıllar içerisinde hazırladığımız bir çok sunumdan bazı örnek kareleri burada inceleyebilirsiniz. Müşteri gizliliği açısından bazı veriler değiştirilmiş ve logolar kaldırılmıştır.

Referanslar

"Birlikte çalışmamız neticesinde, sunumu dinleyen kişilerin bakış açısı ve düşünce yapısına yönelmenin çok önemli olduğunu ve adından söz edilecek bir çalışmanın bu şekilde yapılması gerektiğini gördük. Sunum içeriğinin dinleyici odaklı ve belirli bir plan üzerinde ilerlemesi gerektiğini görmek bizim sunum yetimizi geliştiren faydalardan biri oldu. Verilmek istenen mesajların en doğru nasıl aktarılması konusunda çok faydalı bir çalışma oldu.

Sunum Ofisi’nin eğitmenleri bu çalışmamızı, konularında tam bir profesyonellik, akıcılık ve öğreticilik çerçevesinde yönettiler."

— Atacan Özgüner | Anadolu Efes Karlı Satış Büyüme Müdürü

"İnsanların bir sunumu veya eğitimi satın almasının yolunun maddi yararlarından daha çok kişisel ve psikolojik yararları sağlaması gerektiğini görmek bizim için iyi bir katkı oldu. Dikte edilen bilgilerden ziyade, sıcak ve koçluk tarzında geçen karşılıklı diyalog ile gerekli cevapları bizim bulmamız, bu eğitimin hoşuma giden yanlarından biriydi.

Eğitimin ayrıca balığı vermekten çok balık tutmayı öğretmeye yönelik olması bizim için uzun vadede fayda sağlayacak. Herkesin bir şeyler sattığı bir dünyada sattığınız şeyin alıcının gönlüne hitap ettirmek olayın kilidi olduğu için bu çalışmayı sunum yapan başkalarına da tavsiye ediyorum."

— Emre Atlı | Anadolu Efes Finansal Kararlar Destek Müdürü

"Kariyerim ve kendim için oldukça önemli bir konuşma öncesinde Sunum Ofisi ile bir günlük bir çalışma yaptık. Sunum yapmanın aslında sadece bir PowerPoint dosyası hazırlamak değil, aynı zamanda konuşmanın içinde doğru bağlantılar kurmak ve anlatma stili oluşturmak olduğunu anladım. En başından belirgin hedefler oluşturmamız ve tüm çalışmanın bu hedefler etrafında şekillenmesi en çok hoşuma giden noktalardı.

Çalışmanın bana en büyük faydası sunum yapmanın doğrularını ve yanlışlarını öğrenmek oldu. Klasik sunum eğitimlerinden farklı bir şekilde ilerlemesi, uygulamalar ve geribildirimler alabilmem nedeniyle bu çalışmayı önemli bir sunumu yaklaşan herkese tavsiye ediyorum."

— Gamze Yeşilbayrak | Vodafone Yetenek Kazanım ve İşveren Markası Yöneticisi

”Konunun ne kadar profesyoneli olsak da iyi bir sunum olmadan bunu karşı tarafa aktarmanın çok mümkün olmadığını Sunum Ofisi ile tanışmadan önce tecrübe etmiştik. Bu noktadaki ihtiyacımızı sunum konusunda profesyonel bir ekibin desteğini alarak tamamlamak ve başarmak hem kurumsal hem de bireysel olarak sağladığımız en büyük fayda.

Sunumumuz profesyonel bir şekilde hazırlanırken biz de ana işimize odaklanabildik. Bu sayede zaman ve kaynak yönetimimizdeki verimliliği koruduk.  Ortaya çıkan çalışma ile kurumumuzun prestijini yansıtan/arttıran bir görsellikle, içerikte ve sadelikte sunum yapılabildi, mesajlarımız kısa bir zaman içerisinde net olarak tüm katılımcılara aktarılabildi. Bize sağlanan en büyük katkı, sunumu paylaşmak için sahneye koşarak çıkmamız ve aynı heyecanı sunum boyunca katılımcılarda da yaratabilmemiz oldu.

Çalışma sürecinde işini ciddiye alan, zaman-mekan-konu-durum farketmeksizin son derece yapıcı, ilgili, soru soran ve anlamaya çalışan, sabırlı, güven veren bir yaklaşım bizim için önemli kriterlere cevap verdi. Sunumlarımız sonrasında gelen tebrikleri kabul etmek ve birbirinden güzel geribildirimler almak bu işbirliğinin en keyifli sonuçlarından biri de olduğu için, yaklaşan önemli bir sunumu olan herkese bu çalışmayı tavsiye ediyorum."

— Demet Koçkal | Çağrı Merkezleri Derneği Genel Sekreteri