Sunumlarınızda Fark Yaratın!

Bir sonraki sunumunuz kariyerinizin dönüm noktası olabilir. İşi şansa bırakmayın!

Bundan sonra sunumlarınızda fark yaratan stratejileri öğrenin. Bu, sizi dinleyenlerin çok hoşuna gidecek!

Başarılı bir sunumu meydana getiren bu 3 unsurda ustalaştığımızda, sunumlar bizim  artık “yapsam da bitse” deneyimler olmaktan çıkar ve artık onları harika fırsatlar olarak görmeye başlayabiliriz.

İşte o zaman da hem siz hem de dinleyicileriniz kazanır.

Bu kitaptaki içerikleri öğrenerek, sunumlara farklı bakış açısını benimseyerek ve tabii ki pratik önerileri uygulayarak, kendi sunumlarınızdaki ve iletişim becerilerinizdeki dönüşüme hayran kalacaksınız.

Tamam da, neden bu kitabı okumalısınız?

Çünkü yaptığınız her sunum bir dizi slayt ve bir senaryodan daha fazlasıdır; iz bırakmak, hatırlanmak ve alanınızda ilerlemek için altın bir fırsattır.

Bu fırsatı değerlendiriyor musunuz yoksa boşa mı harcıyorsunuz?

İkisi arasındaki fark kariyerinizi şekillendirebilir ve hatta bazı durumlarda yıllarca, hatta yüzyıllarca sürecek bir miras bırakabilir. Sizi, sunumları değişim için güçlü araçlara dönüştürenlerin arasına katılmaya davet ediyoruz.

Bu çaba sarf etmeden gerçekleşmeyecek, ama işte bu kitap burada devreye giriyor.

Bu Kitap Nelerden Bahsediyor?

İşin Temeli

Etkileyici İçerik Oluşturmak

Kafa Yapısı

Dinleyiciyi Olumlu Etkileme

Teknik Kısım

Sunumda Çarpıcılığınızı Artırma

İleri Seviye Araçlar

Bu kitabı, kötü gerçekleştirilen sunumlar sırasında hepimizin yaşadığı ortak acı noktalarını ele almak için yazdım. Çoğu zaman ‘işkenceye’ dönüşen bu olayları etkili ve unutulmaz iletişim fırsatlarına dönüştürebilecek teknikler ve içgörüler sunmak istedim.

Günümüz dünyasında seçim kavramını ve dikkat çekmenin zorluğunu vurgulamak için bu tarihçeyle başlıyorum. Tıpkı TV kanallarını değiştirebildiğimiz gibi, insanlar da ilgi çekici olmayan bir sunum sırasında zihinsel olarak ‘kanal değiştirebilirler’.

Etkileyici içeriğin nasıl oluşturulacağı, görsel olarak çekici slaytların nasıl yaratılacağı ve mesajınızın etkili bir şekilde nasıl iletileceği konusunda eyleme geçirilebilir bilgiler edineceksiniz. Özünde, yaptığınız her sunum profesyonel veya kişisel ilerleme için bir basamak olabilir.

Kesinlikle! İster bir öğrenci, ister yönetim kurulu toplantısında ilk sunumunuzu yapmak üzere olan bir çalışan, ister deneyimli bir konuşmacı olun, bu kitapta her deneyim düzeyine göre uyarlanmış değerli tavsiyeler bulacaksınız.

PowerPoint sıklıkla ele aldığım bir araç olsa da, paylaştığım ilke ve teknikler Keynote, Google Slides, Canva vb. gibi çeşitli sunum yazılımları için de geçerlidir.

Örnek olarak genellikle iş ortamlarını göstersem de, ortaya koyduğum ilkeler her sunum ortamına uyarlanabilir. Eğitim alanında, kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda ve hatta daha az resmi durumlarda bile uygulanabilirler.

Bu kitabı sadece bir nasıl yapılır kılavuzu olarak değil; bir yolculuk olarak yazdım. Yaptığınız her sunumu ilgi çekici, anlamlı bir yolculuğa dönüştürmeyi amaçlayan, içerik, tasarım ve sunumu kapsayan kapsamlı bir yaklaşım sunuyorum.

Kitabı, başarılı bir sunumun üç unsurunu odağıma alarak yazdım: Etkili içerik oluşturmak, etkili slaytlar tasarlamak ve güçlü sunumda ustalaşmak. Bunları bir tripodun ayaklarına benzetiyorum ve her biri sunumunuzun genel dengesi ve etkinliği için gerekli.

Sunum yolculuğu başlasın!

Görüşmek ve bir sonraki adımlarımızı belirlemek için bizimle temasa geçin.

Contact Form Demo